Twórzmy dzisiaj miasta jutra

Data dodania: 2016-11-26 10:27:09

„Twórzmy dzisiaj miasta jutra –
gospodarowanie przestrzenią miast w sposób zrównoważony”

wykład i warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, połączone z wycieczką na Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Data: 7 grudnia 2016, godz. 9.00-14.00

Miejsce: Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego, Ul. Ozimska 46a, Opole

Organizator: Katedra Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej we współpracy z Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej oraz Studenckim Kołem Naukowym Zrównoważonego Rozwoju oikos Opole

Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Opolski

Opiekunowie naukowi: mgr inż. arch. Renata Klimek, dr Agnieszka Dembicka-Niemiec, dr Monika Paradowska, dr inż. Adam Walawender

Program:

9.00 – 10.00: wykład pt. „Miasto przyszłości – futurystyczne wizje i próby ich realizacji”

Szalone wizje architektów i urbanistów: miasta pływające, podwodne, napowietrzne. Miasta inteligentne, sterowane komputerowo, miasta robotów.

Wykład prowadzony przez mgr inż. arch. Renatę Klimek.

10.00 – 11.00: wycieczka na Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Oprowadzanie uczniów po Wzgórzu Uniwersyteckim pod przewodnictwem dr Adama Walawendera.

11.00 – 13.30: warsztaty pt. „Smart city i zrównoważone miasto - czy potrafisz je zaprojektować?”

Warsztaty polegające na określeniu problemów funkcjonowania miasta i jego przestrzeni oraz innowacyjnych sposobów na ich rozwiązanie. Uczestnicy warsztatów we współpracy ze studentami kół naukowych wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania na projekcie konkretnego obszaru z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Warsztaty prowadzone przez dr Agnieszkę Dembicką-Niemiec i dr Monikę Paradowską.

13.30 – 14.00: omówienie efektów warsztatów i dyskusja podsumowująca.

Osoba do kontaktu:

dr Agnieszka Dembicka-Niemiec,