OPOLSKI DZIEŃ INFORMACJI GEOGRAFICZNEJ

Data dodania: 2016-12-10 11:27:16

OPOLSKI DZIEŃ INFORMACJI GEOGRAFICZNEJ

„PLANUJ PRZESTRZEŃ – nowoczesne technologie GIS w gospodarce przestrzennej”

pod patronatem honorowym

Prof. dr hab. Janusza Słodczyka

Prorektora Uniwersytetu Opolskiego do spraw nauki i finansów

Patronat merytoryczny

Zapraszamy na Opolski Dzień Informacji Geograficznej „PLANUJ PRZESTRZEŃ – nowoczesne technologie GIS w gospodarce przestrzennej”, który odbędzie się
15 grudnia br. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

W ramach seminarium odbędą się wykłady i pokazy adresowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów i innych zainteresowanych.

Zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania stosowane do pozyskiwania danych przestrzennych, w tym oprogramowanie GIS, skaning laserowy, modelowanie 3D, drony i nowoczesny geodezyjny sprzęt pomiarowy.

Celem seminarium jest popularyzacja nowego podejścia do planowania przestrzeni, w której żyjemy, poprzez GIS oraz zapoznanie osób w różnym wieku z możliwościami wykorzystania Systemów Informacji Geograficznej.

Seminarium będzie podzielone na dwie części: pierwsza dotyczy nowoczesnych rozwiązań pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych. Natomiast druga poświęcona zostanie praktycznej nauce (warsztaty) obsługi platformy ArcGIS oraz pokazom nowoczesnego sprzętu geodezyjnego.

W ramach seminarium zostaną również przedstawione informacje dotyczące specyfiki kształcenia na kierunku Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Opolskim oraz perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku studiów.

Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do uczestnictwa w seminarium i w warsztatach. Wyrażamy nadzieję, że program seminarium wyjdzie naprzeciw zapotrzebowaniom uczniów i studentów, którym bliskie są zagadnienia związane z możliwościami wykorzystania Systemów Informacji Geograficznej w różnych dziedzinach życia.

Z Wyrazami Szacunku,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr Edyta Szafranek
dr inż. Barbara Wiatkowska

ZAPRASZAMY !!!

PROGRAM SEMINARIUM

Data:               15.12.2016 r., godz. 09:00 13:30

Miejsce:         Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego, ul. Ozimska 46a, Opole

Organizator:  Katedra Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Opolski

0900-0910       Prof. dr hab. Janusz Słodczyk, Prorektor Uniwersytetu Opolskiego

otwarcie Seminarium

0910-0930     dr Edyta Szafranek, Uniwersytet Opolski „Profil  kształcenia na kierunku Gospodarka

Przestrzenna Uniwersytetu Opolskiego oraz perspektywy zawodowe absolwentów”

0930-1000      –  Anna Bundz, Esri Polska Sp. z o.o. „Technologia GIS w planowaniu przestrzennym”

1000-1030     –  Maciej Bober, TPI Sp. z o.o. „Rozwiązania pomiarowe firmy TPI.
    Nowości w technologii skanowania 3D”

1030-1100        Jerzy Koronczok, AGROCOM Polska „Bezzałogowe systemy latające w zadaniach      rolnictwa precyzyjnego”

1100-1130      –  dr inż. Barbara Wiatkowska, Uniwersytet Opolski „Modelowanie kartograficzne

przestrzeni z zastosowaniem GIS”

1130-1330     Warsztaty z wykorzystaniem oprogramowania GIS Esri Polska Sp. z o.o.

Pokaz sprzętu geodezyjnego TPI Sp. z o.o.

1330      –  Poczęstunek

Uczestnictwo w seminarium należy zgłosić do dnia 10 grudnia 2016 r.

Osoba do kontaktu:

dr inż. Barbara Wiatkowska

mail: bwiatkowska@uni.opole.pl

Zgłoszenie:     dla grup zorganizowanych prosimy o podanie liczby uczniów i opiekunów

pobierz program